EFL z nowym kredytem od BGK na finansowanie MŚP

Wszystkie komunikaty

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. podpisał umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na kwotę 250 mln zł. Jest to druga umowa pomiędzy obiema instytucjami. Pozyskane środki w całości zostaną przeznaczone na finansowanie przedmiotów umów leasingu skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Zgodnie z zapisami umowy środki z kredytu mogą być przeznaczone na finansowanie zakupu aktywów takich jak  samochody dostawcze, samochody ciężarowe i przyczepy, autobusy, samochody osobowe, ciągniki rolnicze  oraz maszyny i urządzenia. Przedsiębiorcy mogą skorzystać zarówno z leasingu jak i pożyczki na wybrane środki trwałe.

– EFL od wielu lat dywersyfikuje swoje źródła finansowania, współpracując z zarówno z partnerami lokalnymi jak i europejskimi. Doceniamy ich wsparcie zwłaszcza teraz, gdy pozyskanie finansowania w niepewnym okresie jest ważnym elementem dalszego rozwoju polskich przedsiębiorców. Cieszymy się z kolejnej udanej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która potwierdza stabilną pozycję EFL i jest wyrazem zaufania. Pozyskane środki posłużą do sfinansowania potrzeb naszych klientów. Będziemy mogli jeszcze bardziej wspierać polskich przedsiębiorców i przyczyniać się do rozwoju ich biznesu – powiedziała Eva Höglund, CFO i członek Zarządu EFL SA.

- Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego. W tym celu Bank stworzył model biznesowy, dzięki któremu  sprawniej realizujemy naszą strategię i odpowiadamy na potrzeby poszczególnych sektorów rynku. Jednym z takich programów jest „Rozwój przedsiębiorczości”, którego działania mają wspierać przede wszystkim sektor MŚP.  W obecnej sytuacji gospodarczej, dla wielu polskich firm leasing może być dogodną formą długoterminowego finansowania inwestycyjnego. Podpisana właśnie umowa ma pomóc firmom w jego skutecznym pozyskaniu. Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie i refinansowanie umów leasingu zawieranych przez EFL z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Dariusz Szwed, członek zarządu BGK.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 31  lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. Business Superbrands 2021 i  2022, sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 365 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl