Grupa EFL z nagrodą specjalną "Friendly Workplace 2021"

Nagrody , Wszystkie komunikaty

 

Grupa EFL otrzymała godło i nagrodę specjalną w IV edycji konkursu "Friendly Workplace 2021". Wyróżnienie zostało przyznane za wysoki poziom kultury organizacyjnej, nowoczesne standardy relacji z pracownikami oraz zaangażowanie na rzecz przyjaznego dla zdrowia środowiska pracy. W szczególności docenione zostały kompleksowe działania na rzecz ochrony zdrowia pracowników w kontekście COVID-19.

- W grupie EFL dużą wagę przykładamy do inwestowania w szeroko rozumiany rozwój pracowników. Zdajemy sobie sprawę, że jest to proces ciągły, który musi być dobrze zaplanowany i konsekwentnie realizowany. Od ponad 4 lat realizujemy w Grupie EFL kompleksowy program wellbeingowy, którego celem jest zadbanie o fizyczny, mentalny i emocjonalny stan każdego pracownika oraz szkoleniowy służący  wspieraniu pracowników w budowaniu kompetencji zawodowych. Kontynuujemy realizacje  programu rozwojowego First Time Manager (FTM) skierowanego do   menedżerów, którzy po raz pierwszy obejmują tę rolę, Udoskonalamy nasz program i dostosowujemy do możliwości, które dyktują nam ograniczenia pandemiczne . Celem FTM jest między innymi zdobycie wiedzy i umiejętności już na początku drogi zawodowej na stanowisku kierowniczym. Poznanie praktycznych zasad zarządzania zespołem, rozwijania pracowników oraz ich motywowania i angażowania w codziennej pracy zwiększa prawdopodobieństwo realizacji celów. Już kolejna nagroda "Friendly Workplace 2021” jest potwierdzeniem słuszności naszych działań. Tym bardziej, że zostały docenione w tym trudnym pandemicznym czasie – powiedziała Galyna NECHAEVA, Dyrektor Departamentu HR w Grupie EFL.

W uzasadnieniu przyznania nagrody czytamy „Naszą szczególną uwagę zwrócił najnowszy projekt Grupy EFL First Time Manager. Jego założenia oraz formuła brzmią bardzo interesującoDoceniamy także zaangażowanie firmy w przekrojowe działania podejmowane na rzecz ochrony zdrowia pracowników. To bardzo wartościowa inicjatywa. Cieszy także fakt, że pomimo trudności związanych z pandemią firma w szerokim zakresie realizowała inicjatywy z obszaru CSR, angażując się w wiele projektów prospołecznych czy wsparcie polskiej służby zdrowia w dobie COVID – EFL to naprawdę wyjątkowa firma”. 

„Friendly Workplace” to wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które charakteryzuję się nowoczesnym podejściem w obszarze polityki personalnej i rozwoju pracowników. W konkursie nagradzane są podmioty, które szanują i wspierają model równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, tworzą zdrowe i przyjazne środowisko pracy, stawiają na otwarte i partnerskie relacje z pracownikami, inwestują w rozwój ich kompetencji zawodowych oraz zainteresowań.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od ponad 30 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. Business Superbrands 2021,  sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 368 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl