Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A

Wszystkie komunikaty

Agencja Fitch w wysłanym 1 marca br.  komunikacie  potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. (EFL) na bardzo wysokim poziomie „A” z perspektywą negatywną.  Jest to  jedna z  najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe.

Agencja w uzasadnieniu wysokiej oceny podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony  akcjonariusza. Przynależność  EFL  do Credit Agricole S.A. zapewnienia stabilność finansową. EFL jest ściśle nadzorowany przez  Credit Agricole S.A. . Działając w ramach wspólnej marki jest  dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej grupie polityką ryzyka.  

Europejski Fundusz Leasingowy S.A.  jest jednym z największych graczy w branży leasingowej w Polsce. W ciągu 30 lat działalności na polskim rynku firma  zdobyła zaufanie ponad 330 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości  70 mld. W 2020 roku wartość sfinansowanych przez EFL  inwestycji wyniosła 5,7 mld pln.

 W rezultacie EFL , w tym trudnym pandemicznym roku , zwiększył udziały rynkowe  do 8,1 proc. z 7,3 proc.  w roku poprzednim.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 30 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 340 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl