Finansowa Marka Roku 2019 w rękach EFL

Wyróżnienie „Finansowa Marka Roku 2019” w kategorii „Leasing” po raz siódmy zostało przyznane EFL. Kapituła konkursu doceniła leasingodawcę za dostarczanie kompleksowych rozwiązań finansowych firmom z sektora MŚP takich jak leasing czy pożyczka oraz wspieranie rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

- W ciągu 28 lat działalności EFL w Polsce, na swojego partnera w biznesie wybrało nas już ponad 316 tys.przedsiębiorców, firm i instytucji. Tak duż grupa klientów to efekt ogromnej pracy, jaką dotąd wykonaliśmy. I mam tutaj na myśli nie tylko przygotowywanie innowacyjnej i dopasowanej do zmieniających się potrzeb przedsiębiorców oferty produktowej, ale również nasz udział w budowie polskiego ekosystemu gospodarczego. Od początku lat 90-tych edukujemy przedsiębiorców, wyjaśniamy, czym jest leasing i dlaczego stanowi ważne narzędzie wsparcia biznesu, jak również wyznaczamy kierunki rozwoju branży. W efekcie, dziś jesteśmy jedną z najstarszych pod względm stażu i największych firm w Polsce, a to zobowiązuje do kolejnych, odważnych kroków – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Wyróżnienie przyznane 1 marca br. jest już siódmym, jakie EFL otrzymał w rankingu Gazety Finansowej. W uzasadnieniu kapituła podkreśla, że „EFL to prężna instytucja finansowa z 28-letnim doświadczeniem, kadrą najwyższej klasy specjalistów i wyspecjalizowanym zapleczem infrastrukturalnym. Spółka obsługuje klientów z sektora MŚP i finansuje wysokobudżetowe transakcje dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Poziom obsługi i jakość dostarczanych rozwiązań sprawiają, że z roku na rok firmie ufa coraz więcej klientów.”

EFL jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce. W 2018 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 6,2 mld zł, co oznacza blisko 13 proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Kolejny rok z rzędu EFL jest numerem jeden w finansowaniu maszyn budowlanych. Ponadto, swoją ofertą odpowiada na aktualne potrzeby przedsiębiorców związane z elektromobilnością i w związku z tym jest liderem leasingu samochodów Tesli na polskim rynku.

Ranking "Finansowa Marka Roku" został przygotowany przez Gazetę Finansową po raz dziesiąty. Rokrocznie kapituła konkursu docenia instytucje finansowe, które wyróżniają się stabilną pozycją na polskim rynku, kreatywnością oraz innowacyjnym podejściem w swoich działaniach.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i pięciokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 315 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.