EFL z największym zaufaniem przedsiębiorców w branży leasingowej

Nagrody , Wszystkie komunikaty

EFL został Marką Godną Zaufania 2016 w pierwszej edycji badania przeprowadzonego przez instytut Millward Brown na zlecenie magazynu My Company Polska. Jakość usług leasingodawcy została oceniona najwyżej w branży, dodatkowo przedsiębiorcy wyrazili najwyższą skłonność do polecania EFL innym firmom.

EFL zebrał najwięcej głosów ankietowanych przedsiębiorców w kategorii leasing. W I półroczu br. leasingodawca sfinansował ruchomości warte blisko 2,5 mld zł. Wypracowany wynik i ponadrynkowy wzrost na poziomie 25,4% r/r, w najnowszym zestawieniu Związku Polskiego Leasingu, daje firmie pozycję numer 1 wśród leasingodawców w Polsce z 8,8% udziałem w rynku.

- Działając na polskim rynku leasingu przez 25 lat zdobyliśmy cenne doświadczenie oraz wiedzę na temat zmieniających się potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstw. I to zarówno tych najmniejszych, jak i zatrudniających kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób. Dzięki temu szybko reagowaliśmy na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów w postaci nowych produktów i usług czy rozwiązań okołoleasingowych. Mam tutaj na myśli np. centrum sprzedaży poleasingowej, rozbudowaną sieć dostawców czy naszych doradców. Klienci to docenili przyznając nam Markę Godną Zaufania. W sumie ponad 280 tysięcy przedsiębiorców wybrało nas jako zaufanego partnera w biznesie. Obiecuję, że w przyszłości dalej będziemy pracować na to zaufanie i lojalność obecnych jak i nowych klientów – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Badanie „Marka Godna Zaufania” zostało przeprowadzone przez instytut badawczy Millward Brown na zlecenie magazynu skierowanego do małych i średnich przedsiębiorców „My Company Polska”. Celem badania było określenie, którym markom biznesowym ufają polscy przedsiębiorcy. Ankieta zrealizowana została przy zastosowaniu metody CAWI (ankiety online), a respondenci wskazywali spontanicznie marki, którym ufają najbardziej. W sumie swoje opinie wyraziło ponad 2 tys. osób. Ocenie podlegały marki produktów i usług w 26 kategoriach.

Marka Godna Zaufania to kolejne wyróżnienie, które EFL otrzymał w tym roku. Firma może pochwalić się tytułami Business Premium 2016, Finansowa Marka Roku, Marka Wysokiej Reputacji i Firma Przyjazna Klientowi.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl