Rekordowe półrocze - komentarz eksperta EFL do wyników Związku Polskiego Leasingu

W minionym półroczu firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości 24 mld zł, podał Związek Polskiego Leasingu. To rekordowy, najlepszy wynik w całej historii jego istnienia. O tym, co oznacza to dla branży i całej polskiej gospodarki w komentarzu video opowiada główny ekonomista EFL, Marcin Nieplowicz.

 

Doskonały wynik za I półrocze pozwala mieć nadzieję, że cały rok będzie korzystny dla branży leasingowej. Leasingodawcy w Polsce spodziewają się, że w tym roku sfinansują aktywa za 50 mld zł.

Wzrost na rynku leasingu w II półroczu będzie w miarę zrównoważony powiedział w komentarzu Marcin Nieplowicz, główny ekonomista EFL. Przede wszystkim będą rosły maszyny, co wynika z wysokiego wykorzystania zdolności produkcyjnych w naszej gospodarce i generalnie dobrej kondycji polskiej gospodarki.

– Polska gospodarka w II połowie 2015 roku będzie pod wpływem tych czynników, które ją rozwijały w poprzednim półroczu – dodaje Marcin Nieplowicz – czyli przede wszystkim stabilnie będzie poprawiała się sytuacja na rynku pracy i to spowoduje, że będzie rosło zatrudnienie w firmach.

Zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem video, w którym ekspert komentuje zaprezentowane przez ZPL wyniki, prezentuje prognozy dla branży leasingowej oraz opowiada, co te wyniki oznaczają dla całej polskiej gospodarki.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od ponad 24 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. czterokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i dwukrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 253 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl

Grupa Crédit Agricole SA debiutowała na polskim rynku finansowym w 2001 roku. Oferuje swoim klientom szeroką gamę rozwiązań finansowych w zakresie usług bankowych, leasingowych, ubezpieczeniowych i faktoringowych. W skład grupy wchodzą między innymi Crédit Agricole Bank Polska (dawny Lukas Bank), Grupa Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL, Carefleet, EFL Finance, EFL Service, Crédit Agricole Commercial Finance Polska SA), a także Crédit Agricole Ubezpieczenia na Życie SA Więcej o Grupie CA Polska na www.ca-polska.com