Daimler Truck kontynuuje współpracę z Truck Care i dostarcza 200 nowych Actrosów przeznaczonych dla klientów poszukujących zintegrowanej oferty wynajmu długoterminowego. O niezawodną eksploatację pojazdów, które trafią do firm w całej Polsce zadba sieć serwisowa Mercedes-Benz Trucks.
29 września w Warszawie firma Truck Care podpisała z Daimler Truck Polska umowę na dostarczenie 200 nowych pojazdów Mercedes-Benz Actros. Jest to kolejny krok w ramach trwającej od ponad pięciu lat konsekwentnej współpracy, w ramach której do floty spółki Truck Care dołączyło już łącznie ponad 500 pojazdów z gwiazdą na masce. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych kontraktów, samochody są przeznaczone do wynajmu długoterminowego i zostały optymalnie skonfigurowane tak, aby spełniały kluczowe i zróżnicowane potrzeby przedsiębiorców transportowych.
– Nasza współpraca sięga roku 2020, dlatego mieliśmy do siebie duże zaufanie oraz konkretną wizję tego, co chcemy razem osiągnąć – mówi Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska. – Dla nas jest to projekt strategiczny, bo uważamy, że najem długoterminowy, oparty na zintegrowanej, kompletnej ofercie to przyszłość naszego biznesu. Klienci chcą się skupić na własnej działalności i oczekują możliwości użytkowania pojazdów bez obciążania się dodatkowymi zadaniami związanymi z obsługą i finansowaniem floty. Firma Truck Care jest dla nas profesjonalnym, wzorcowym partnerem, z którym taki właśnie kompletny produkt możemy wspólnie zaoferować. Jest to możliwe także dzięki temu, że Actrosy, które zamówił Truck Care, objęte są kontraktami Service Complete, co oznacza, że nad ich eksploatacją będzie czuwać nasza sieć serwisowa Mercedes-Benz Trucks w całej Polsce – czyli wszędzie tam, gdzie klienci będą je użytkować. Te właśnie trzy elementy: nasz pojazd, sieć serwisowa naszych dealerów oraz oferta długoterminowego najmu Truck Care tworzą końcowy produkt uszyty na miarę potrzeb klientów.
200 zamówionych Actrosów trafi do dyspozycji przewoźników w całym kraju w ramach długoterminowego najmu, w którym specjalizuje się Truck Care. W praktyce oznacza to, że klient może skupić się na komercjalizacji własnego biznesu, płacąc jedną, stałą ratę przez cały okres kontraktu, bez wiązania się umową leasingową. Zapewnia to dużą elastyczność i przewidywalność, a także możliwość błyskawicznej reakcji na zmieniające się potrzeby rynkowe. – Ogromnie się cieszymy z rozwoju współpracy z Daimler Truck Polska, bo wiemy, że na markę Mercedes-Benz Trucks możemy zawsze liczyć: na jakość i niezawodność samego pojazdu oraz wysoki profesjonalizm rozbudowanej sieci serwisowej w całej Polsce i Europie – mówi Silvester Ochrimovic, CEO Truck Care. – Liczy się także prestiż i doskonałe opinie, jakimi Actrosy cieszą się wśród naszych klientów. Bardzo istotna jest również wynikająca z powyższych cech wysoka wartość rezydualna pojazdów Mercedes-Benz Trucks, co z kolei wspiera nasze strategiczne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Jak podkreślają obydwie strony, integracja oferty, na którą składają się nowoczesny pojazd ciężarowy, profesjonalny serwis oraz dopasowany do potrzeb kontrakt wynajmu długoterminowego, pozwala dotrzeć do zróżnicowanych klientów, działających na skalę międzynarodową. – Dzięki współpracy z Truck Care możemy zapewnić przewoźnikom produkt idealnie dopasowany do ich zmieniających się potrzeb – każda ze stron umowy wnosi to, co ma najlepszego – ta synergia daje wyjątkowe i nowe możliwości – mówi Przemysław Rajewski, prezes Daimler Truck Polska. – W naszym przypadku nie ogranicza się to tylko do umowy na dostawę pojazdów, w przedsięwzięciu uczestniczy cała nasza sieć serwisowa. Ponadto razem jesteśmy w stanie tworzyć także indywidualne oferty dla naszych wspólnych klientów.
Rynek transportowy w Polsce po dwóch latach spowolnienia notuje stopniowe ożywienie. W takich momentach elastyczność w reagowaniu na zmieniające się zapotrzebowanie, bywa kluczowa. – Chcemy wykorzystać ten trend wzrostowy i zapewnić polskim przewoźnikom rozwiązanie skrojone na miarę ich obecnych i przyszłych potrzeb – stąd hasło dla naszego produktu: wynajem długokomfortowy – podkreśla Silvester Ochrimovic. – Dlatego jestem przekonany, że w nadchodzących latach nasza współpraca z Daimler Truck Polska będzie się dynamicznie rozszerzać, wspierając sukcesy całej branży transportu.