Leasing Europejski w EFL

EFL

EFL dzięki współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi od roku 2005 do końca czerwca 2018r zawarł łącznie 93 480 umów Leasingu Europejskiego o łącznej wartości 8,97 mld zł.

Leasing Europejski, który został stworzony w oparciu o uzyskane od międzynarodowych instytucji finansowych niskooprocentowane pożyczki, wyróżnia się niższymi od standardowej oferty kosztami oferty leasingowej.

 

Dla kogo Leasing Europejski?

Oferta Leasingu Europejskiego skierowana jest do małych,średnich firm, natomiast nie obejmuje ona podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej (np. administracji publicznej czy fundacji). Kryterium dostępności wyklucza firmy prowadzące działalność w kilku branżach [1], ale w praktyce, beneficjentami Leasingu Europejskiego jest zdecydowana większość podmiotów z sektora MŚP. Zainteresowanie finansowniem inwestycji za pomocą Leasingu Europejskiego są głównie przedsiębiorcy działający w branży transportowej, handlowej oraz w sektorze przetwórstwa.

 

Co można sfinansować?

Oferta Leasingu Europejskiego dotyczy środków trwałych, o wartości nie przekraczającej równowartości 12,5 mln EUR. W ramach programu można finansować między innymi: samochody osobowe używane, samochody dostawcze do 3,5 T oraz używane pojazdy ciężarowe, maszyny i urządzenia budowalne, meble. Przedsiębiorcy mogą także nabyć sprzęt informatyczny oraz oprogramowanie wykorzystywane w działalności gospodarczej.

„Obserwujemy znaczący wzrost udziału Leasingu Europejskiego w ogólnej sprzedaży leasingu EFL. Produkt skierowany jest bowiem do mikro i małych przedsiębiorców, którzy według ostatnich danych Związku Polskiego Leasingu stanwoią blisko 72 proc. (71,6) wszystkich klientów firm leasingowych  w tym i naszych. Dzięki  naszej ofercie klienci mają dostęp do europejskiego wsparcia i - jak pokazują statystyki -chętnie z niego korzystają- powiedział Radosław Woźniak wiceprezes EFL.

 

  • [1] Produkcja lub handel bronią i amunicją, materiałami wybuchowymi, sprzętem dla wojska lub policji, oraz sprzętem lub infrastruktury związanej z ograniczaniem swobody obywateli (np. więzienia); Hazard; Produkcja i handel wyrobami tytoniowymi; działalność związana z żywymi zwierzętami na potrzeby przeprowadzania eksperymentów lub na potrzeby naukowe; działalność ogólnie uważana za etycznie lub moralnie kontrowersyjną, np. doświadczenia z klonowaniem ludzi; działalność związana ze wznoszeniem oraz handlem nieruchomościami

Załączniki do publikacji

Kontakt dla mediów

tlo-newsletter-baner
Maja Lidke.jpg

Maja Lidke

Doradca Zarządu ds. PR

mail icon maja.lidke@efl.com.pl

phone icon 603 630 166

mail newsletter icon Newsletter prasowy

Jesteś dziennikarzem i chcesz dostawać nasze informacje prasowe, raporty oraz zaproszenia na wydarzenia dla mediów? Zostaw nam kontakt do siebie.

Zapisz się