EFL leasingodawcą o wysokiej reputacji

Klienci po raz piąty przyznali EFL tytuł Firmy Wysokiej Reputacji. W ogólnopolskim badaniu Premium Brand zostały wyróżnione marki, które według respondentów są najbardziej wiarygodne i cieszą się najwyższą reputacją. EFL jest jedyną firmą leasingową w Polsce, która otrzymała takie wyróżnienie.

- EFL przystąpił do badania po raz piąty i po raz piąty znalazł się w gronie laureatów. To duże wyróżnienie, tym bardziej, że przyznają je sami klienci. Jednak chciałbym podkreślić, że EFL Firmę Wysokiej Reputacji buduje od momentu powstania. Od ponad 27 lat konsekwentnie pracujemy nad poprawą jakości obsługi klienta, modyfikujemy ofertę i wprowadzamy nowe rozwiązania. Dzięki synergii w ramach Grupy EFL, udzielamy klientom kompleksowe finansowanie obejmujące nie tylko leasing, ale też pożyczkę, faktoring, ubezpieczenia i cały pakiet usług dodatkowych. W efekcie, na swojego partnera w biznesie wybrało nas ponad 300 tys. klientów. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę – powiedział, Radosław Woźniak, wiceprezes EFL S.A.

EFL jest jedną z pierwszych i największych firm leasingowych w Polsce. W 2017 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 5,5 mld zł. Firma jest numerem jeden w finansowaniu maszyn budowlanych. Co więcej, swoją ofertą odpowiada na aktualne potrzeby przedsiębiorców związane z elektromobilnością i w związku z tym jest liderem leasingu samochodów Tesli na polskim rynku.

Badanie reputacji Premium Brand jest realizowane nieprzerwanie od 2006 roku przez Fundację na rzecz reputacji marki "Premium Brand". Analizie poddanych jest 5 obszarów, które w największym stopniu decydują o reputacji. Są to: zaufanie do marki, referencje, czyli skłonność polecania marki innym, atmosfera medialna wokół marki, społeczne zaangażowanie / CSR oraz postrzeganie marki lub firmy jako pracodawcy. Za opracowanie wyników i przygotowanie raportów odpowiedzialny jest Dom Badawczy Maison. Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2018 roku na ogólnopolskiej próbie konsumentów liczącej minimum 10 tys. osób, dobranej z panelu Ariadna metodą CAWI. Tytuł Marki Wysokiej Reputacji Premium Brand jest przyznawany wyłącznie wtedy, gdy wskaźnik reputacji wynosi minimum 60 punktów.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i pięciokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 300 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.