EFL z wyróżnieniem „Finansowa Marka Roku 2018”

EFL został „Finansową Marką Roku 2018” w kategorii „Leasing”. Kapituła konkursu przyznała tytuł za zbudowanie silnej pozycji marki na polskim rynku leasingu dzięki stabilnemu rozwojowi firmy oraz oferty leasingu dopasowanej do zmieniających się potrzeb przedsiębiorców.

- Branża leasingowa, której częścią jest EFL, jest jednym z najważniejszych partnerów firm działających w Polsce. Takie partnerstwo biznesowe rozumiemy przez pryzmat przede wszystkim trzech obszarów. Po pierwsze, od lat zapewniamy stabilny poziom finansowania niemal wszystkich aktywów ruchomych, których potrzebują przedsiębiorstwa do swojego rozwoju. Po drugie, w EFL do każdego partnera podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie przygotować sprofilowaną pod konkretnego przedsiębiorcę ofertę finansowania właściwie wszystkich środków trwałych koniecznych do prowadzenia działalności gospodarczej. Po trzecie, bardzo często stanowimy pomost między inwestorem a dostawcą wybranych usług lub produktów. Ze względu na skalę działania mamy bardzo dobre relacje z dostawcami środków trwałych, co pozwala na uzyskiwanie rabatów, często nieosiągalnych przy jednostkowych transakcjach – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Tegoroczne wyróżnienie jest już szóstym, jakie EFL otrzymał w rankingu Gazety Finansowej. W uzasadnieniu kapituła podkreśla, że „markę EFL, która działa w Polsce od blisko 27 lat , na swojego partnera w biznesie wybrało już ponad 300 tys. klientów. Dzięki synergii w ramach Grupy EFL, spółka oferuje kompleksowe finansowanie jak: leasing, pożyczkę, faktoring, wynajem, ubezpieczenia i cały pakiet usług dodatkowych. Unikalnym produktem EFL na polskim rynku jest Leasing Swobodny, który umożliwiaj klientom samodzielne zarządzanie wysokością spłacanych rat.”

EFL jest jedną z pierwszych i największych firm leasingowych w Polsce. W 2017 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 5,5 mld zł. Warto podkreślić, że firma jest numerem jeden w finansowaniu maszyn budowlanych. Co więcej, swoją ofertą odpowiada na aktualne potrzeby przedsiębiorców związane z elektromobilnością i w związku z tym jest liderem leasingu samochodów Tesli na polskim rynku

Ranking "Finansowa Marka Roku" został przygotowany przez Gazetę Finansową po raz dziewiąty. Za każdym razem kapituła konkursu docenia te instytucje finansowe, które wyróżniają się stabilną pozycją na polskim rynku, kreatywnością i innowacją w swoich działaniach.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. siedmiokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i pięciokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 300 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.