Grupa EFL dba o kondycję swoich pracowników realizując program „Doładuj Baterie”

Wszystkie komunikaty

EFL uruchomił program „Doładuj Baterie”, który jest odpowiedzią na potrzeby pracowników w zakresie zachowania równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym. Takie inicjatywy jak „Dzień bez windy”, „Owocowe czwartki” czy wspólne treningi sportowe mają przyczynić się do promowania wśród personelu Grupy zdrowego trybu życia. Pierwszy „Dzień bez windy” potwierdził słuszność projektu – pracownicy Grupy EFL pokonali wspólnie ponad 131 tys. stopni czyli weszli na wysokość 22,4 km – to tak, jakby zdobyli łącznie Mount Everest, K2 i Mount Blanc!

- Żyjemy w pędzącym świecie, który wymaga od nas umiejętności coraz lepszego radzenia sobie z natłokiem bodźców, informacji i zadań do wykonania. Jak pokazuje badanie zrealizowane przez Harvard Business Review na kilkunastotysięcznej grupie pracowników, aż 60% badanych czuje się fizycznie zmęczona, emocjonalnie wyczerpana oraz zdekoncentrowana. Wyzwaniem biznesowym dla firm takich jak nasza jest zbudowanie przyjaznego środowiska pracy, w którym pracownicy będą sobie coraz lepiej radzić z dużą ilością bodźców, informacji i zadań do wykonania. Sami pracownicy sygnalizowali nam, że chcą utrzymać swój organizm w dobrej kondycji, nauczyć się zarządzać swoimi emocjami, a także poznać sposoby na jak najbardziej efektywną realizację swoich zadań. Odpowiedzią na te potrzeby jest uruchomiony przez nas program „Doładuj Baterie”. Liczymy, że zaproponowane inicjatywy przyczynią się nie tylko do zwiększenia efektywności oraz zadowolenia pracowników, ale również będą skuteczną zachętą dla kandydatów, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu – mówi Liwia Kwiecień, członek zarządu ds. HR w EFL.

Dzień bez windy

W ramach inicjatywy „Dzień bez windy” Grupa EFL zachęca wszystkich pracowników, aby w określone dni zamiast windy w pracy wybierali schody. Pierwsza odsłona miała miejsce 21 kwietnia br. i obejmowała pracowników oraz gości Centrali i Oddziałów EFL, Carefleet i Eurofactor we Wrocławiu i Warszawie. Wspólnie pokonali oni 131,5 tys. schodów - to tak jakby 2,5 razy weszli na Mount Everest. Uczestnicy przedsięwzięcia nie tylko zadbali o swoją kondycję fizyczną, ale i pomogli najbardziej potrzebującym. Grupa za każdy pokonany stopień schodów przekazała 0,25 zł fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” – łącznie zebrała się kwota niemal 33 tys. zł.

Owocowe czwartki

Skrzynki świeżych i specjalnie dobranych owoców dostarczane raz w tygodniu to kolejny pozapłacowy benefit, który ma poprawić samopoczucie pracowników. Od kwietnia świeże owoce goszczą w biurowych kuchniach Grupy EFL (EFL, Carefleet, EFL Service, EFL Finance, Eurofactor). Co ciekawe, w zdrowej diecie nie ma miejsca na nudę, dlatego rodzaj owoców będzie się cyklicznie zmieniać.

Biegowe treningi

W ramach programu „Doładuj Baterie” Grupa EFL zaprasza wszystkich pracowników do biegania. Po pierwsze, organizuje dwa razy w tygodniu treningi dla grup biegowych i nordic walking. Po drugie, zachęca do przyłączania się do zorganizowanych imprez biegowych. Między innymi, 7 maja biegacze reprezentowali Grupę EFL podczas biegu Wings for Life w Poznaniu. Natomiast osoby, które nie mogły fizycznie uczestniczyć w imprezie, mogły dołączyć do niej wirtualnie poprzez specjalną aplikację. Przy okazji uczestnicy wsparli badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

Sportowe Dni Otwarte

Pracownicy Grupy EFL z Wrocławia otrzymali możliwość „spróbowania” kilkunastu dyscyplin sportowych podczas treningów pokazowych, które odbywają się od 24 kwietnia do 13 maja. Na zajęcia z takich dyscyplin jak zumba, tenis ziemny, szermierka, krav maga czy badminton zapisało się ponad 100 osób!

Poza wyżej wymienionymi aktywnościami, na program „Doładuj Baterie” składa się wiele innych inicjatyw kształtujących zdrowe nawyki pracowników. W planach są między innymi warsztaty na temat zarządzania swoją energią, rajdy rowerowe, udział firmowej drużyny w zawodach triathlonowych czy organizacja zajęć w ramach sportów zespołowych, takich jak piłka nożna i siatkówka.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i pięciokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 287 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl