EFL innowacyjną firmą 2016 roku

Nagrody , Wszystkie komunikaty

EFL otrzymał wyróżnienie „Innowacyjna Firma 2016” za produkt Leasing Swobodny. Tytuł został przyznany przez magazyn Home & Market za wyjście przez leasingodawcę z ofertą spełniającą oczekiwania nowoczesnych przedsiębiorstw.

– Nie bez kozery mianujemy się prekursorem polskiego leasingu. Od ponad ćwierćwiecza edukujemy przedsiębiorców, czym jest leasing, i wyznaczamy kierunki rozwoju branży. Od początku też finansujemy inwestycje firm oferując im różnego rodzaju produkty i usługi, które konsekwentnie udoskonalamy i dostosowujemy do aktualnych potrzeb i oczekiwań rynku. Tak było z produktem „Leasing Swobodny”. W związku z tym, że przedsiębiorcy, w ślad za konsumentami, coraz bardziej stawiają na elastyczność i oczekują jej od swoich partnerów biznesowych, zaprojektowaliśmy ofertę, która pozwala samodzielnie zarządzać umową leasingową, nawet w czasie jej trwania. Propozycja okazała się trafiona, bo spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem firm – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

Usługa „Leasing Swobodny” pozwala na samodzielne zarządzanie wysokością rat leasingowych w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym funkcjonuje. Leasing Swobodny jest dodatkowo narzędziem wspierającym rozwój firmy w przypadku, gdy konieczna jest kumulacja środków, np., gdy przedsiębiorca rozpoczyna działalność na nowym rynku lub podpisuje duży kontrakt. W ramach korzystania z usługi Leasingu Swobodnego klient może zmieniać wysokość miesięcznych zobowiązań wynikających z harmonogramu. Co więcej, nie potrzebuje w tym celu pisać wniosku, ani dzwonić do leasingodawcy. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu i parę chwil spędzonych na Portalu KlientEFL. Z usługi mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci EFL podpisując umowę leasingu operacyjnego w polskiej walucie, przy zmiennej stopie procentowej oraz o wartości ofertowej nie przekraczającej kwoty 500 tys. zł.

Innowacyjna Firma 2016 to kolejne wyróżnienie, które EFL otrzymał w ciągu ostatnich miesięcy. Leasingodawca może pochwalić się tytułami Lider Przedsiębiorczości Roku 2016, Finansowa Marka Roku 2016, Marka Wysokiej Reputacji, Firma Godna Zaufania czy Business Premium 2016.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od ponad 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 285 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl