EFL „Liderem Przedsiębiorczości Roku 2016”. Obchodzący jubileusz 25 lecia EFL nagrodzony za wspieranie przedsiębiorczości w Polsce

EFL otrzymał tytuł „Lider Przedsiębiorczości Roku 2016” w kategorii „Jednostki samorządu terytorialnego i instytucje wspierające przedsiębiorczość”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw za podejmowanie przez leasingodawcę licznych działań na rzecz promocji i rozwoju sektora MŚP w Polsce.

- Zarówno EFL jak i cała branża leasingowa od początku działalności wspiera rozwój polskiej gospodarki finansując inwestycje małych i średnich firm. Firm, które wytwarzają niemal połowę PKB i stanowią o sile polskiej gospodarki. Przyznanie tytułu „Lider Przedsiębiorczości Roku 2016” to bardzo ważne docenienie 25 lat naszej działalności w Polsce. I to nie tylko tej biznesowej, ale i okołobiznesowej, w ramach której wspieramy poprzez specjalne konkursy czy inicjatywy rozwój najmniejszych przedsiębiorców i aktywnie uczestniczymy w budowaniu pozycji Polski w europejskiej i światowej gospodarce. Co więcej, to wyróżnienie stanowi też motywację do kontynuacji podjętych aktywności, które przekładają się na wymierne, finansowe korzyści biznesowe naszych klientów – Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

Konkurs „Lider Przedsiębiorczości Roku 2016” jest organizowany od 1994 r. przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jego celem jest nagradzanie mikro, małych i średnich firm oraz organizacji otoczenia biznesu i jednostek samorządu terytorialnego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności na rynku krajowym i rynkach zagranicznych, a także za racjonalne korzystanie ze środków unijnych, przeznaczanych na rozwój firmy.

Tytuł „Lider Przedsiębiorczości Roku” przyznawany jest w trzech kategoriach: mikro firmy, małe firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego i instytucje wspierające przedsiębiorczość. Uroczysta gala XXII edycji konkursu „Lider Przedsiębiorczości Roku 2016” odbyła się 1 grudnia br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W imieniu EFL nagrodę odebrał Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

Honorowy patronat nad galą i konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, a nad galą Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. EFL był Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Lider Przedsiębiorczości Roku 2016 to kolejne wyróżnienie, które EFL otrzymał w tym roku. Firma może pochwalić się tytułami Finansowa Marka Roku, Marka Wysokiej Reputacji, Firma Godna Zaufania czy Business Premium 2016.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. psześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl