EFL Partnerem Wspierającym Narodowe Forum Muzyki

Promocje , Wszystkie komunikaty

EFL nawiązał współpracę z Narodowym Forum Muzyki (NFM) we Wrocławiu. W ramach partnerskiej umowy leasingodawca przekazał NFM w użytkowanie samochód Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI 4X2 .

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego to instytucja kulturalna we Wrocławiu, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław oraz Województwo Dolnośląskie. NFM powstało 22 maja 2014 roku z połączenia Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans i Filharmonii im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. Jednym z inicjatorów utworzenia instytucji Narodowego Forum Muzyki oraz budowy nowej sali koncertowej jest Andrzej Kosendiak, obecnie dyrektor NFM. Narodowe Forum Muzyki organizuje działalność jedenastu zespołów instrumentalnych i wokalnych. Prowadzi również liczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także inicjatywy skierowane do dorosłych, propagujące udział w życiu kulturalnym,

Przekazany przez EFL Mercedes-Benz Sprinter przeznaczony jest do przewozu max. 9 osób. Podstawowa wersja auta została dostosowana do potrzeb NFM. Pojazd wyposażony jest w rampę transportową otwieraną na bok i do tyłu o nośności 800 kg i długości po rozłożeniu 2,5m. Przestrzeń przeładunkowa została przystosowana do przewozu instrumentów.

- EFL jako Partner Wspierający NFM chce dołożyć niewielką cegiełkę do realizowanych przez instytucję działań na rzecz krzewienia szeroko rozumianej kultury. W szczególność zależy nam na wspieraniu NFM w realizacji projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak m. in. Akademia Chóralna, Singing Europe czy Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato. Jestem przekonany, że użyczone przez nas auto ułatwi docieranie z edukacją także do dzieci i młodzieży spoza Wrocławia – mówi Radosław Kuczyński Prezes EFL.

Obok doskonałej jakości kultury muzycznej, jaką proponujemy gościom w Narodowym Forum Muzyki, edukacja jest jednym z naszych najistotniejszych zadań. Realizujemy ten priorytet z dużym zaangażowaniem w budynku NFM, ale pragniemy także dotrzeć wszędzie tam, skąd dzieciom i młodzieży niełatwo jest przyjechać do sali koncertowej we Wrocławiu. Programy artystyczne, które realizujemy poza naszą siedzibą, to dla tych młodych ludzi ważne i wyjątkowe spotkanie ze sztuką i niejednokrotnie jedyna okazja posłuchania wartościowej twórczości w świetnym wykonaniu. Dlatego cieszymy się, że mamy wsparcie w postaci auta dostosowanego do potrzeb realizacji naszych projektów edukacyjnych. Jesteśmy dumni, że EFL jest Partnerem wspierającym nas w realizacji tak ważnego zadania. – podkreśla Dyrektor Narodowego Forum Muzyki Andrzej Kosendiak.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i trzykrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl