EFL Firmą Przyjazną Klientowi

Nagrody , Wszystkie komunikaty

EFL został tegorocznym laureatem prestiżowego konkursu „Firma Przyjazna Klientowi”. Główny indeks dla spółki wyniósł aż 92% i we wszystkich jego obszarach klienci ocenili EFL wyżej niż w ubiegłym roku. Leasingodawca otrzymał wyróżnienie już po raz szósty.

Tegoroczna wartość indeksu „Firma Przyjazna Klientowi” jest o dwa punkty procentowe wyższa niż średnia uzyskana przez laureatów Programu w 2015 roku oraz o trzy punkty procentowe wyższa niż wynik uzyskany przez EFL w roku 2015. Respondenci najwyższe noty przyznali uprzejmości i kompetencjom pracowników. Większość badanych wyraziła również swoje zadowolenie z usług i produktów oferowanych przez firmę, sposobu, w jaki firma się z nimi komunikuje, oraz z szybkości, z jaką rozwiązuje sprawy.

- Oferty leasingodawców w Polsce są obecnie na bardzo zbliżonym poziomie cenowym, więc leasingobiorcy już od kilku lat większą uwagę zwracają na jakość obsługi. A apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego wraz ze wzrostem jakości świadczonych usług, zwiększają się także wymagania samych leasingobiorców. Jednak ze zrealizowanego badania „Firma Przyjazna Klientowi” wynika, że w tym obszarze zostaliśmy bardzo dobrze ocenieni. Jest to efekt podejmowanych przez nas działań. Obok rozbudowywania portfela usług, konsekwentnie udoskonalamy procesy sprzedażowe oraz podwyższamy standardy obsługi klienta. Wnikliwa ocena naszych klientów, którą otrzymujemy dzięki badaniom prowadzonym przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, potwierdza słuszność realizowanej przez nas strategii - mówi Radosław Woźniak, Wiceprezes Zarządu EFL.

Godło „Firma Przyjazna Klientowi” przyznawane jest przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, która jako jedyna w Polsce prowadzi kompleksowy projekt badawczo-rozwojowy, diagnozujący obszary, w których relacje firmy z klientami opierają się na wymianie wartości. Program jest realizowany na rynku polskim od 12 lat.

W badaniu uwzględniono takie wskaźniki jak: ocenę współpracy z EFL i łatwości kontaktu z firmą, ocenę prawdopodobieństwa rekomendacji EFL oraz ogólne zadowolenie klientów EFL. Dodatkowo badano ocenę infolinii EFL. Badanie zrealizowano na próbie 300 klientów EFL w marcu 2016 roku.

Firma Przyjazna klientowi to kolejne wyróżnienie, które EFL otrzymał w tym roku. Firma może pochwalić się m.in. takimi tytułami jak Marka Godna Zaufania, Business Premium 2016, Finansowa Marka Roku i Marka Wysokiej Reputacji.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i trzykrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl