Leasing aut elektrycznych? Czemu nie. Klienci EFL testowali najnowsze modele Tesli

Promocje , Wszystkie komunikaty

EFL wspólnie z berlińskim dealerem Tesli, zaprosił swoich klientów na prezentację najnowszych samochodów Tesli – dwóch modeli S P90D i 75D i modelu X 90D. Spotkanie odbyło się w dniach 7-8 października br., w Magnicach w województwie dolnośląskim. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję odbyć jazdy testowe nowymi modelami oraz skorzystać z bezpłatnych punktów doładowania w Kostomłotach. EFL jest liderem leasingu Tesli w Polsce.

EFL finansuje elektryczne auta Tesli od ponad dwóch lat. Do tej pory spółka wyleasingowała 10 samochodów tego producenta, kolejne transakcje są w trakcie realizacji. – Rynek aut elektrycznych w Polsce jest bardzo słabo rozwinięty. W sumie w ubiegłym roku zostało w naszym kraju sprzedanych kilkaset sztuk aut elektrycznych, co w ogólnej sprzedaży stanowi wartość marginalną. Z doświadczeń rynków zachodnich wynika, że popyt na samochody z alternatywnym napędem rośnie wtedy, kiedy są zachęty do ich zakupu. Dlatego trzymamy kciuki za rządowy plan rozwoju elektromobilności, który zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć milion aut elektrycznych. Sami również pracujemy nad tym, żeby rozreklamować ideę tego typu pojazdów w naszym kraju, m.in. organizując spotkania pokazowe dla naszych klientów – mów Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

W dniach 7-8 października br. EFL zorganizował dla swoich klientów weekend z elektrycznymi samochodami Tesla. Pierwszego dnia spotkanie odbyło się w Magnicach, na terenie należącego do EFL Centrum Sprzedaży Poleasingowej, największego tego typu obiektu w tej części Europy (pow. 26 tys. m²). Drugiego dnia goście zostali zaproszeni do Kostomłotów, gdzie znajduje się uruchomiony przez Tesla Motors we współpracy z Orlenem pierwszy punkt „Supercharger”. Punkty te umożliwiają bezkosztowe doładowanie aut Tesla w niecałe 30 minut, co pozwala na przejechanie nawet 270 kilometrów (W ciągu 30 minut można doładować 50% pojemności baterii. Pełne ładowanie trwa ponad godzinę i pozwala przejechać w nowych modelach ponad 500 km).

Zaproszeni goście mieli okazję odbycia jazdy testowej trzema najnowszymi modelami Tesli: S P90D, S 75D i X 90D.

Leasing aut elektrycznych w Polsce podobnie jak ich sprzedaż dopiero raczkuje. Wynika to z pewnością z braku dilera w naszym kraju oraz faktu, że wciąż mało przedsiębiorców wie, że zakup takich pojazdów jest możliwy nie tylko za gotówkę. W związku z dosyć wysoką ceną wynoszącą od 65 tys. euro do 150 tys. euro, atrakcyjnym rozwiązaniem jest leasing. Dzięki niemu firma nie musi zamrażać swojego budżetu, a zakupiony samochód może zarabiać na spłacane raty. Auta z alternatywnym napędem chętnie finansuje EFL, który współpracuje z berlińskim salonem Tesli, ale może leasingować także samochody zamówione w każdym salonie Tesli w Europie. Procedury są takie same jak przy leasingu standardowym w Polsce: okres trwania umowy wynosi od 2 do 5 lat, a wpłata początkowa od 1% - 45%. Transakcja odbywa się w ramach tzw. wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT). Od wejścia do UE klienci mają możliwość zakupu towarów bezpośrednio od producentów, po niższej cenie i z pominięciem polskich pośredników. Klient jest zobowiązany pokryć tylko koszty sprowadzenia samochodu, które są doliczane do wartości ofertowej umowy leasing.

Pierwszym klientem, któremu EFL wyleasingował Teslę, jest firma MentalWay organizująca szkolenia w zakresie rozwoju osobistego i biznesowego. Zdaniem jej właściciela, Michała Wawrzyniaka, auta elektryczne to już nie jest przyszłość, lecz teraźniejszość, która tworzy się na naszych oczach. – Tesla była urzeczywistnieniem moich marzeń oraz wiary w to, że zawsze i wszędzie można wszystko, jeśli tylko się wie, co i jak zrobić. W Polsce ten rynek raczkuje w głównej mierze ze względu na strach przed nowym i nieznanym, cenę oraz brak ładowarek. Jednak warto pamiętać, że posiadanie i używanie najnowocześniejszego auta na świecie wiąże się nie tylko z korzyściami, ale i ryzykiem. Ja je podjąłem i na pewno nie żałuję. Z pewnością w postawieniu tego kroku istotną rolę odegrał leasing, przy pomocy którego sfinansowałem inwestycję. To idealne narzędzie, gdy chcemy mieć coś, na co nas obecnie nie stać finansowo, lub gdy nie chcemy wydawać swojej gotówki – mówi Michał Wawrzyniak z MentalWay.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi, czterokrotnie Finansowej Marki Roku i Markę Godną Zaufania. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl