EFL z tytułem Business Premium 2016

Nagrody , Wszystkie komunikaty

EFL został nagrodzony tytułem Business Premium 2016 w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez Bloomberg Businessweek Polska. Wyróżnienie przyznano za 25 lat działalności, w ramach której leasingodawca wspierał polskich przedsiębiorców i miały istotny wpływ na rozwój gospodarczy Polski.

- Branża leasingowa od 25 lat skutecznie wspiera inwestycje polskich przedsiębiorców. Pierwsze firmy leasingowe w Polsce zaczęły powstawać na początku lat 90–tych, ale dziś wiele z nich już nie ma lub działa pod zmienionym szyldem. Wyjątkiem jest EFL, który od ćwierćwiecza działa pod tą samą nazwą i jest liderem branży. To my edukowaliśmy przedsiębiorców, czym jest leasing, i wyznaczaliśmy kierunki rozwoju branży. Od początku działalności wspieraliśmy polską gospodarkę finansując inwestycje małych i średnich firm, które wytwarzają około połowy PKB i stanowią o sile polskiej gospodarki. Nagroda Business Premium to potwierdzenie, że nasze działania nie tylko zaowocowały sukcesem biznesowym EFL, ale przede wszystkim wspierały rozwój polskich przedsiębiorców – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL.

EFL nieprzerwanie od 25 lat jest branżowym liderem w Polsce. W całym 2015 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 4,37 mld zł i tym samym wypracowała aż 17,1% wzrost rok do roku. Również po I półroczu tego roku z portfelem umów wartych 2,5 mld zł i ponad 25% wzrostem r/r, EFL jest numerem jeden w branży. Firma oferuje atrakcyjne i dopasowane do potrzeb przedsiębiorców usługi finansowania takie jak leasing i pożyczka, a wachlarz środków trwałych, które finansuje jest bardzo szeroki. Obejmuje zarówno pojazdy, maszyny i urządzenia jak i sprzęt IT czy wyposażenie firm.

EFL już po raz drugi otrzymał tytuł Business Premium. W ubiegłym roku magazyn Bloomberg Businessweek Polska wyróżnił spółkę za usługę Leasingu Swobodnego. To oferta finansowania, w ramach której klient, poprzez portal KlientEFL, może swobodnie zarządzać wysokością spłacanych rat, dostosowując je do aktualnych potrzeb. Business Premium 2016 to kolejne wyróżnienie, które EFL otrzymał w tym roku. Firma może pochwalić się tytułami Finansowa Marka Roku i Marka Wysokiej Reputacji.

Business Premium 2016 to trzecia edycja konkursu, w której na wyróżnienie mogą liczyć te firmy, które mają szczególnie atrakcyjną i korzystną ofertę produktów lub usług skierowanych do biznesu. Uznanie zyskują zarówno te projekty, które od lat wspierają przedsiębiorców, jak i nowe, które powstały z myślą o szczególnie wymagających klientach. Organizatorem konkursu jest magazyn Bloomberg Businessweek Polska. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się takie firmy jak Simens, Arcus, Deutche Bank czy LZMO S.A.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl