Branża ogrodnicza oswaja się z leasingiem

Promocje , Wszystkie komunikaty

Wartość rynku ogrodniczego w Polsce to niemal 1 mld zł – wynika z szacunków Euromonitor International.[1] Według ekspertów instytucji branża w kolejnych latach będzie dalej się rozwijać. Wpływ na to mają m.in. rosnąca liczba domów jednorodzinnych, dobra kondycja polskiej gospodarki oraz wyższe budżety na utrzymanie publicznych obiektów zieleni. W związku z tym coraz większy popyt jest także na usługi firm zajmujących się utrzymaniem terenów zieleni takich jak Zakład Kształtowania i Utrzymania Terenów Zieleni „RAJGRAS”. Firma została laureatem konkursu EFL „Opowiedz historię swojego biznesu”.

– Nie ma w Polsce branży, której przedstawiciele nie korzystają z leasingu. Oczywiście są takie, w których wiedza na temat tego instrumentu finansowego jest bardzo duża i mam tutaj na myśli na przykład transport, budownictwo czy rolnictwo. Są jednak też takie, w których świadomość korzyści i zalet leasingu dopiero się kształtuje. I właśnie takim rynkiem jest ogrodnictwo. Nasz klient – RAJGRAS – jest leasingobiorcą już od kilkunastu lat, ale jak podkreśla sam właściciel firmy, w szczególności wśród mniejszych podmiotów, wiedza o przewagach leasingu jest jeszcze niewielka. Stąd warto cały czas edukować i pokazywać przedsiębiorcom, że w obszarze finansowania mają wybór – podkreśla Radosław Woźniak, Wiceprezes EFL.

RAJGRAS działa nieprzerwanie od 25 lat w branży zakładania i utrzymania terenów zieleni. Podstawową gałęzią działalności jest pielęgnacja i utrzymywanie zieleni miejskiej i osiedlowej, projektowanie i zakładanie ogrodów oraz terenów zieleni. Firma zajmuje się także wycinką drzew, renowacją parków oraz wykonuje prace związane z zimowym utrzymaniem terenów użyteczności publicznej. Jednocześnie RAJGRAS jest aktywnym leasingobiorcą – od 12 lat korzysta z leasingu różnych środków trwałych.

- Wraz z rozwojem naszej firmy oraz przejściem z lokalnego poziomu działania na krajowy, wzrosły nie tylko potrzeby zatrudnienia większej ilości pracowników, ale także nastąpiła decyzja o powiększeniu floty. Zdecydowaliśmy się na leasing samochodów dostawczych w EFL, a w kolejnych latach wyleasingowaliśmy wiele specjalistycznych maszyn, podnośników koszowych, koparko-ładowarek i ciągników rolniczych, które są niezbędne do wykonywania działalności. Dzięki tej decyzji dochody naszej firmy wzrosły kilkukrotnie, a w planach mamy dalszy rozwój biznesu, m.in. otworzenie drugiej siedziby spółki w Katowicach – mówi Dariusz Szymura, właściciel RAJGRAS.

Na pytanie, czemu leasing, właściciel RAJGRAS odpowiada krótko. – Bo jest korzystny i wygodny. Dzięki leasingowi mogę w każdym momencie dostosować wysokość rat do bieżącej sytuacji finansowej firmy – mówi Dariusz Szymura.

„Opowiedz historię swojego biznesu” – pod takim hasłem EFL zorganizował konkurs skierowany do swoich byłych i obecnych klientów. Zadanie polegało na opowiedzeniu historii firmy i roli, jakiej odegrał w niej leasing. RAJGRAS, obok takich firm, jak: Bdirect, Studio Dekoracji Okna, Serafin, 3TOP został wyróżniony i otrzymał pakiet reklamowy o wartości 10 tys. zł. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia EFL. Na marginesie, firma RAJGRAS również obchodziła w tym roku swoje 25-lecie.

Więcej informacji o firmie RAJGRAS: http://media.efl.pl/presskit/921859.

 

[1] Dane za 2014 rok, http://www.biznes-ogrodniczy.pl/pl/raport/forum_podsumowuje_sezon.html


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 280 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl