Leasing sprawdza się w branży wnętrzarskiej

Promocje , Wszystkie komunikaty

Branża mieszkaniowa o kryzysie już dawno zapomniała. Ze wstępnych danych GUS wynika, że od stycznia do lipca 2016 r. w Polsce oddano do użytku 85 848 mieszkań, czyli o niemal 12% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na tym wzroście zyskują firmy zajmujące się wykańczaniem i dekoracją wnętrz, które otrzymują więcej zleceń i inwestują. A jako formę finansowania, tak jak wielkopolskie Studio Dekoracji Okna Firma, coraz częściej wybierają leasing.

– Branża mieszkaniowa przeżywa obecnie w Polsce okres prosperity. Takich wzrostów nie mieliśmy od czasu kryzysu gospodarczego. A to pociąga za sobą łańcuch pozytywnych informacji dla obszarów bezpośrednio lub pośrednio związanych z budownictwem. Zyskują architekci, projektanci czy firmy zajmujące się wykańczaniem i dekoracją wnętrz. W konsekwencji rozwijają się i inwestują w kolejne środki trwałe. Do tego potrzebują jednak zewnętrznego finansowania i coraz częściej decydują się na leasing. Jest to dla nich doskonała alternatywa dla kredytu bankowego, która umożliwia elastyczne ułożenie harmonogramu spłat czy przynosi znaczne korzyści podatkowe. A w dodatku wiąże się z naprawdę niewielkimi formalnościami do spełnienia – mówi Radosław Woźniak Wiceprezes z EFL.

Z leasingu samochodów skorzystało Studio Dekoracji Okien z Poznania. Firma jest dystrybutorem karniszy i rolet oraz podwykonawcą zajmującym się ich montażem. W związku z tym, że leasing przyczynił się do prężnego rozwoju biznesu i utrzymania na rynku pomimo kryzysu w branży budowlanej, Studio zostało jednym z pięciu laureatów konkursu „Opowiedz historię swojego biznesu”.

Leasing i współpraca z EFL to strzał w dziesiątkę. Dzięki tej formie finansowania nasza flota samochodowa się rozrastała i co ważne, sama zarabiała na siebie. Do tej pory w ciągu kilkunastu lat działalności skorzystaliśmy z leasingu aż sześć razy, a za chwilę będzie kolejny. I o ile my jesteśmy świadomi korzyści wynikających z leasingu, o tyle są jeszcze firmy, które nie wiedzą o zaletach tego narzędzia. A jest ich naprawdę sporo, a najważniejsze z punktu widzenia niedużej, ale rozwijającej się firmy, to szybkie uzyskanie finansowania oraz proste spełnienie wymogów – podkreśla Andrzej Andersohn, właściciel KRM Studia Dekoracji Wnętrz i sklepu www.karnisz.eu.

„Opowiedz historię swojego biznesu” – pod takim hasłem EFL zorganizował konkurs skierowany do swoich byłych i obecnych klientów. Zadanie polegało na opowiedzeniu historii firmy i roli, jakiej odegrał w niej leasing. Studio Dekoracji Okna, obok takich firma jak Serafin, Bdirect, Rajgras, 3TOP zostało wyróżnione i otrzymało pakiet reklamowy o wartości 10 tys. zł. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia EFL.

Więcej informacji o firmie „KRM Studio Dekoracji Okna”: http://media.efl.pl/presskit/921878.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 270 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl