Leasing maszyn i urządzeń: EFL z największą liczbą klientów

Promocje , Wszystkie komunikaty

EFL w I półroczu 2016 r. wyleasingował przedsiębiorcom m.in. z sektora budowlanego, rolnego, medycznego i gastronomicznego 8381 maszyn i urządzeń, najwięcej na polskim rynku. Taki wynik to zasługa przede wszystkim największej sieci dostawców w Polsce, która liczy ponad 60 tys. partnerów. Jednym z nich jest Serafin PUH, dostawca maszyn i urządzeń dla rolnictwa, budownictwa, ogrodnictwa i prac komunalnych, a jednocześnie aktywny leasingobiorca. Firma została laureatem konkursu EFL „Opowiedz historię swojego biznesu”.

Leasing maszyn i urządzeń, drugi największy segment rynku leasingowego w Polsce, w pierwszej części tego roku nie utrzymał dobrego tempa z 2015 roku. Z uwagi na kończące się środki z perspektywy unijnej 2007-2013, finansowanie tego segmentu w I półroczu tego roku zmalało o blisko 12% spadek r/r. Lepiej niż rynek poradził sobie EFL. Firma finansując sprzęt o wartości 693 mln może pochwalić się dodatnią dynamiką jako jedyna firma w pierwszej dziesiątce i to na poziomie niemal 15% r/r.

– Taki rezultat to wynikowa przede wszystkim dwóch czynników. Po pierwsze, jesteśmy uniwersalnym leasingodawcą, który finansuje szerokie spektrum maszyn i urządzeń. W związku z tym, nie odczuwamy tak mocno spadków jednego z sektorów, jak np. w tym roku rolnictwa, bo doskonale radzimy sobie w wielu innych. Po drugie, taki wzrost to zasługa największej w Polsce i stale rozwijanej sieci dostawców. Dilerzy sprzętu to w naszej firmie jeden z najważniejszych kanałów sprzedaży usług leasingowych. Leasingobiorca w takim modelu może w jednym miejscu wybrać model sprzętu i wziąć go w leasing. A to duża oszczędność czasu i pieniędzy – podkreśla Radosław Woźniak, Wiceprezes EFL.

Jednym z największych partnerów EFL jest Serafin PUH, dostawca sprzętu dla rolnictwa, budownictwa, ogrodnictwa, prac komunalnych oraz przetwórstwa i przechowywania zbóż i nasion. Jednocześnie firma od początku działalności jest również aktywnym leasingobiorcą – od 11 lat korzysta z leasingu różnych środków trwałych takich jak samochody, maszyny warsztatowe, komputery i specjalistyczne oprogramowanie. W związku z tym, że leasing przyczynił się do prężnego rozwoju biznesu, Serafin PUH został jednym z pięciu laureatów konkursu „Opowiedz historię swojego biznesu”.

Gdyby nie leasing udzielony przez EFL, Serafin PUH nie byłby dziś takim przedsiębiorstwem, jakie wszyscy znają. Wsparcie leasingowe umożliwiło nam usprawnienie transportu i inwestycje w potrzebny sprzęt, a więc przyczyniło się do intensywnego rozwoju naszej firmy – tak uzasadnia rolę leasingu Andrzej Serafin, założyciel i prezes Serafin PUH. – Leasing to najtańsza i najszybsza forma finansowania inwestycji. Nie wyobrażam sobie kolejnych zakupów bez jego udziału – dodaje Andrzej Serafin.

„Opowiedz historię swojego biznesu” – pod takim hasłem EFL zorganizował konkurs skierowany do swoich byłych i obecnych klientów. Zadanie polegało na opowiedzeniu historii firmy i roli, jakiej odegrał w niej leasing. Serafin, obok takich firma jak Bdirect, Studio Dekoracji Okna, Rajgras, 3TOP został wyróżniony i otrzymał pakiet reklamowy o wartości 10 tys. zł. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 25-lecia EFL.

Więcej informacji o firmie Serafin PUH: http://media.efl.pl/presskit/921867.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 270 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl