Sprzęt poleasingowy: EFL ma DEAL dla przedsiębiorców

EFL uruchomił w ramach swojego Centrum Sprzedaży Poleasingowej (CSP) nową usługę – EFL DEAL. Firmy, które chcą sprzedać wcześniej leasingowany sprzęt, mogą zlecić ten proces przedstawicielom CSP EFL w Magnicach. W ten sposób zyskują cenny czas i środki finansowe na kolejne inwestycje.

Oferta EFL DEAL obejmuje pełną obsługę procesu sprzedaży ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych, naczep i maszyn budowlanych. Są to najbardziej popularne grupy środków trwałych, których sprzedaż jest najtrudniejsza. Jednak przedstawiciele firmy podkreślają, że w przyszłości planowane jest rozszerzenie usługi o inne aktywa takie jak samochody osobowe i dostawcze. Co ważne, z przygotowanego rozwiązania może skorzystać każda zainteresowana firma, nie tylko klient EFL.

Na co może liczyć przedsiębiorca, który chce pozbyć się wcześniej leasingowanego sprzętu? Na początku sprzedawana maszyna podlega wycenie rzeczoznawcy. Następnie przedmiot zostaje umieszczony w stacjonarnym Centrum Sprzedaży Poleasingowej w podwrocławskich Magnicach oraz wystawiony na internetowej platformie sprzedażowej www.aukcje.efl.com.pl. Klient tylko dostarcza sprzęt, a na końcu otrzymuje pieniądze uzyskane z jego sprzedaży. Koszt skorzystania z EFL DEAL wynosi 2500 PLN netto niezależnie od wartości sprzedawanego aktywa.

- Z naszych wieloletnich doświadczeń i obserwacji wynika, że większość przedmiotów leasingu po zakończeniu umowy podlega wykupowi, a następnie sprzedaży. Działania związane z pozbyciem się poleasingowego sprzętu podejmowane przez przedsiębiorców na własną rękę wiążą się niestety ze stratą cennego czasu oraz sprzedaży sprzętu często poniżej ceny rynkowej. Stąd nasza usługa, w ramach której z jednej strony przejmujemy cały proces sprzedaży, z drugiej zaś wspieramy naturalne potrzeby klientów związane z wymianą zaplecza sprzętowego na nowe – mówi Bartosz Bakes, Dyrektor Departamentu Sieci Sprzedaży w EFL.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 268 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl