EFL już po raz czwarty z tytułem "Finansowa Marka Roku"

EFL od początku istnienia rankingu „Finansowa Marka Roku” jest najczęściej nagradzaną firmą w kategorii leasing. W tym roku kapituła wyróżniła firmę m.in. za 25 lat aktywnego budowania wysokiej pozycji Polski w europejskiej gospodarce oraz wspieranie rodzimych przedsiębiorców. Tytuł najlepszym instytucjom finansowym w Polsce przyznają czytelnicy i kolegium redakcyjne Gazety Finansowej.

- Za każdym razem, kiedy projektujemy produkty dla przedsiębiorców, zaczynamy od analizy ich potrzeb i oczekiwań. Nasze wyniki sprzedaży – jesteśmy nieprzerwanie od dwudziestu pięciu lat numerem jeden wśród firm leasingowych w Polsce – oraz otrzymane wyróżnienie potwierdzają, że działamy słusznie. Podstawą naszej strategii jest ciągłe doskonalenie oferty dla przedstawicieli sektora MŚP, których chcemy wspierać na każdym etapie rozwoju i być dla nich finansowym partnerem pierwszego wyboru – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL. - Przyznanie tytułu Finansowej Marki Roku po raz czwarty cieszy tym bardziej, że jest to dla nas swego rodzaju docenienie 25 lat naszej działalności w Polsce. Stanowi też motywację do kontynuacji podjętych działań, a w szczególności dbałości o sprawną obsługę przekładającą się na wymierne, finansowe korzyści biznesowe naszych Klientów – dodaje Radosław Kuczyński.

W tegorocznej edycji konkursu EFL otrzymał tytuł za „25 lat aktywnego budowania wysokiej pozycji Polski w europejskiej gospodarce, wspieranie rodzimych przedsiębiorców i nieustające działania zmierzające do podnoszenia poziomu usług i wielkości przychodów firmy”. EFL nieprzerwanie od 25 lat jest branżowym liderem w Polsce. W całym 2015 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 4,37 mld zł i tym samym wypracowała aż 17,1% wzrost rok do roku. Firma znalazła się w gronie sześciu wyróżnionych firm finansowych.

Ranking "Finansowa Marka Roku" został przygotowany przez Gazetę Finansową po raz siódmy. Za każdym razem kapituła konkursu docenia te instytucje finansowe, które wyróżniają się stabilną pozycją na polskim rynku, kreatywnością i innowacją w swoich działaniach.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i czterokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 267 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl