Podolsztyńska firma laureatem konkursu „Kreator Biznesu 2015”

Nagrody

Alnea Sp. z o.o., firma, której zakład produkcyjny mieści się w podolsztyńskiej Stawigudzie, została nagrodzona w konkursie „Kreator Biznesu 2015”. Plebiscyt kierowany jest do najbardziej wizjonerskich firm, które dzięki tzw. „intuicji biznesowej” osiągają ponadprzeciętne wyniki w swoich kategoriach. Jednym z mecenasów konkursu jest EFL, którego Alnea Sp. z o.o. jest klientem.

Plebiscyt „Kreator Biznesu 2015”, którego organizatorem jest Grupa Strategie, ma na celu wyłonienie najlepszych, najbardziej kreatywnych, wizjonerskich firm, które proponują rynkowi unikalne rozwiązania, produkty bądź usługi w 10 sektorach: Bankowość i Finanse, Doradztwo/Konsulting, Human Resources, Marketing i Sprzedaż, Outsourcing, Produkcja, IT i Telekomunikacja oraz Transport i Logistyka, Firma oraz Innowacje.

Formuła konkursu ma charakter otwarty. Nagrodzone firmy zostały wyłonione przez gremia: menedżerów i specjalistów, głosujący na poszczególne kategorie za pośrednictwem internetowej strony plebiscytowej, oraz jury, złożonego z przedstawicieli redakcji i niezależnych ekspertów, a także reprezentantów mediów, przedstawicieli Partnerów Plebiscytu.

Alnea Sp. z o.o. to firma działająca na rynku dedykowanych rozwiązań dla przemysłu. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn i urządzeń pod konkretne potrzeby klienta. Firma otrzymała nagrodę  w kategorii „Innowacje”.

Ta nagroda to dla nas szczególne wyróżnienie. Każda firma, która chce się rozwijać i być konkurencyjna, musi postawić na innowacje. Do tego potrzebna jest długofalowa strategia rozwoju i zdeterminowany zarząd. Zarząd, któremu do realizacji tej strategii uda się dobrać zespół pracowników, którzy będą rozumieli, jakie są kierunki rozwoju, i którzy nie będą obawiali się sięgać po nowe rozwiązania do realizacji  określonych w tej strategii celów. Nam się to udaje – o czym świadczy dzisiejsze wyróżnienie powiedział Krzysztof Kamiński, prezes Zarządu Alnea Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że nasz wieloletni klient został nagrodzony w konkursie, którego jesteśmy mecenasem – powiedział Radosław Kuczyński, prezes EFL. – Pozwalam sobie mieć nadzieję, że ten sukces, który odniosła Alnea Sp. z o.o., jest w pewnej mierze także efektem naszego wsparcia, którego udzielamy polskiemu biznesowi nieprzerwanie od 25 lat.

Gala wręczenia nagród odbyła się 21 stycznia 2016 roku w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. Podczas uroczystości statuetki wręczono również mecenasom plebiscytu w tym również EFL.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i trzykrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 265 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl