Klienci EFL nagrodzeni w konkursie „Kreator Biznesu 2015”

Nagrody , Wszystkie komunikaty

Aż dwie firmy, będące klientami EFL SA, zostały nagrodzone w konkursie „Kreator Biznesu 2015”. Są to: Alnea Sp. z o.o. oraz SGT S.A. Konkurs kierowany jest do najbardziej wizjonerskich firm, które dzięki tzw. „intuicji biznesowej” osiągają ponadprzeciętne wyniki w swoich kategoriach. Jednym z mecenasów tegorocznego konkursu był EFL.

Plebiscyt „Kreator Biznesu 2015”, którego organizatorem jest Grupa Strategie, ma na celu wyłonienie najlepszych, najbardziej kreatywnych, wizjonerskich firm, które proponują rynkowi unikalne rozwiązania, produkty bądź usługi w 10 sektorach: Bankowość i Finanse, Doradztwo/Konsulting, Human Resources, Marketing i Sprzedaż, Outsourcing, Produkcja, IT i Telekomunikacja oraz Transport i Logistyka, Firma oraz Innowacje.

Formuła konkursu ma charakter otwarty. Nagrodzone firmy zostały wyłonione przez gremia: menedżerów i specjalistów, głosujących na poszczególne kategorie za pośrednictwem internetowej strony plebiscytowej, oraz jury złożonego z przedstawicieli redakcji i niezależnych ekspertów, a także reprezentantów mediów, przedstawicieli Partnerów Plebiscytu.

Firma SGT SA działa w branży telekomunikacyjnej, tworząc produkty dla operatorów, którzy poszukują rentownego modelu biznesowego dla świadczenia usług telewizji cyfrowej z zachowaniem własnej marki i identyfikacji produktowej. W tegorocznym konkursie została nagrodzona w kategorii „IT i Telekomunikacja”.

Alnea Sp. z o.o. to firma funkcjonująca na rynku dedykowanych rozwiązań dla przemysłu. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn i urządzeń pod konkretne potrzeby klienta. Nagrodę otrzymała w kategorii „Innowacje”.

Jestem niezwykle dumny, że aż dwie firmy, które są naszymi Klientami, zostały nagrodzone w konkursie, którego jesteśmy mecenasem – powiedział Radosław Kuczyński, prezes EFL. – EFL od 25 lat skutecznie wspiera polskich przedsiębiorców w podejmowaniu trafnych decyzji finansowych, przynoszących wymierne korzyści dla ich biznesu. Podejmujemy również szereg  działań mających na celu promocję małych i średnich przedsiębiorstw, które wyróżniają się na rynku poprzez kreowanie nowych rozwiązań, wprowadzanie nowych produktów czy usług. Pozwalam sobie mieć nadzieję, że ten sukces, który odniosły oba przedsiębiorstwa, jest w pewnej mierze także efektem naszego wsparcia, którego udzielamy polskiemu biznesowi.  Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i wszystkim firmom, które zdecydowały się na udział w konkursie.

Gala  wręczenia nagród odbyła się 21 stycznia 2016 roku w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. Statuetki otrzymali również Mecenasi Plebiscytu, w tym EFL.

Firmy, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wśród uhonorowanych dyplomami firm znaleźli się również klienci EFL – firmy TOP 3, Polonia Logistyka Sp. z o.o., SMAY Sp. z o.o., OPTeam SA, Indywidualna Praktyka Lekarska Iwona Radziejewska – Choma oraz UNICARD SA.


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 25 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. pięciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i trzykrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 265 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl